Téma týdne

Téma týdne - Můj příběh

29. srpna 2011 v 16:53 | Kissy*
Když zjistím že je zase pondělí, jdu se podívat na téma týdne.. Přihlásím se na blog a te věta mě šokuje ,,Téma týdne je "Můj příběh"." Můj příběh? Jak to mám definovat? Mám napsat svůj příběh nebo co Můj příběh má vyjadřovat nebo co? No chvíly přemýšlení mě dovedlo k tomu že vám řeknu co má Můj příběh vyjadřovat :)

Můj příběh
- Tyto dvě slova mají vyjadřovat že jste něco prožili, vymysleli a chcete to nějak oznámit světu.. Můj příběh se často používá do slohu, do deníčku a mnohém dalším jak chcete napsat něco co jste vymysleli / prožili...
- Můj příběh používají často Autoři knih, Celebrity a i normální lidé aby popsali svůj život.. Dalo by se říct něco jako životopis ale jen dětském vyjádření..
- Můj příběh se dá použít i jako název filmů, časopisů, knížek, samodřejmě i do škol a deníčků.. V deníčku se to nejčastěji používá na internetu..
Jelikož už moc nevím co k tomu napsat, budu vám tu něco mlít.. :D Aby ten článek měl nějakou kvalitu :)

Příběh
- Slovem příběh obvykle označujeme dvě různé i když navzájem propojené záležitosti. V hlavním významu příběh znamená něco, co se opravdu stalo, označujeme jím nějakou reálnou událost (nebo i skupinu navzájem propojených dějů a událostí), nějaký skutečný děj, který měl svůj jasný počátek i zřetelný konec, něco, co se opravdu stalo. Zdroj: Wikipedie

Můj
- Je to přivlastňovací zájméno 1. pádu.... Používáme ho normálně ve městě, na vesnici atd.. Např.: Můj pes, Můj počítač, Můj dům, .......
- Aneb k tomuto slovu jsem nic nenašla :D

NEKOPÍROVAT, TENTO ČLÁNEK JSEM PSALA SAMA!
VLASTNÍMI SLOVY...

Téma týdne - Floccinaucinihilipilification

22. srpna 2011 v 19:56 | Kissy*
Na to že toto je moje první téma týdne, je to celkem těžká záležitost :D Když jsem to ,,Floccinaucinihilipilification" poprvý viděla zděsila jsem se :D Flocinucicihipi co? :D První co jsem udělala zadala jsem do googlu to podivný slovo, a musím uznat že sem to hledala dlouho.. No a tady něco je.. :)

Floccinaucinihilipilification je složeno že 4 latinských slov které vzniklo v Etonu. Význam slova je Odsuzování (nebo návyk) něčeho bezcenného.. Všechna slova prý znamenají Málo cenné nebo Úplně bezcenné.

Floccinaucinihilipilification

Slovo Flocci je odvozené od slova Floccus, což znamená chomáč vlny, ale obrazně může znamenat něco triviálního.

Nauci znamená bezcenný.

Nihili snad zná každý, už kvůli Nihilismu. Nihil znamená nic.

Pili je jednotné číslo od slova pilus, což je chlup nebo vlas - a samozřejmě opět něco malého, nepatrného.

No už nevím co dodat.. :D
Snad už víte co to ,,slovo" jestli se to dá takto nazvat znamená :)


 
 

Reklama